Blockchain dla Nie-TechnikówNew Economy

Podsumowanie



Dalsze zmiany, alternatywy i przyszłość blockchain

Ten krok kończy intelektualną podróż przez wszechświat blockchain. Po podkreśleniu obszarów dalszego rozwoju i badań, krok ten uwzględnia możliwe osiągnięcia blockchain w społeczeństwie. Przed zakończeniem uwagami na temat możliwych przyszłych trendów w korzystaniu z blockchaina, ten krok omawia również niektóre z jego możliwych wad.

Metafora

W 1994 roku informatyk i wynalazca opisał system oprogramowania, który miał opracować:

•  Decentralizacja: brak centralnego organu i brak pojedynczego punktu awarii.
•  Niedyskryminacja: każdy ma swobodę wyboru własnego sposobu połączenia z systemem.
•  Otwartość: system zostanie opracowany na oczach wszystkich, zachęcanie do maksymalnego uczestnictwa i eksperymentowania.
•  Uniwersalność: wszystkie zaangażowane komputery komunikują się ze sobą niezależnie od swojego sprzętu lub lokalizacji.
•  Konsensus: system i jego użytkownicy będą przestrzegać standardów, które są tworzone przez przejrzysty proces partycypacyjny oparty na konsensusie.

Ta lista właściwości brzmi jak krótki opis łańcucha bloków. Jednak w 1994 roku blockchain nie istniał! W rzeczywistości system opisany w tych punktach to Internet, a przynajmniej wizja Tima Berners-Leesa dotycząca Internetu. W wyniku postępu technicznego, pojawienia się handlu internetowego i rozwoju gigantów internetowych, Internet może nie mieć wiele wspólnego z wizją Tima Berners-Leesa dotyczącą Internetu sformułowaną w 1994 roku. Fakt, że technologia ewoluuje i w wyniku tego odbiega od wizji wynalazców, o których należy pamiętać przy rozważaniu przyszłości blockchain. Dlatego ewolucję Internetu można uznać za plan przyszłej ewolucji blockchaina.

Dalsze zmiany i alternatywy

Blockchain nie jest konstrukcją statyczną, która raz opracowana pozostaje niezmieniona przez resztę swojego istnienia. Blockchain wprowadzony i omówiony przez nas stanowi jedynie podstawę, która już była i będzie przedmiotem badań, ulepszeń i dalszych udoskonaleń. Niektóre z nich mogą być postrzegane jako drobne usprawnienia techniczne, podczas gdy inne są szansami koncepcyjnymi a nawet radykalne postępy, które mogą prowadzić do odrębnych i konkurencyjnych podejść. Bez jakiegokolwiek roszczenia do kompletności należy zauważyć następujące obszary poprawy i dalszego rozwoju:

•  Drobne poprawki techniczne i zmiany
•  Poprawa skalowalności
•  Ewolucje koncepcyjne i alternatywy
• Drobne ulepszenia techniczne i zmiany

Blockchain wykorzystuje szeroki zakres pojęć i zasad inżynierii oprogramowania i informatyki, takich jak funkcje skrótu, odniesienia skrótu, struktury danych, magazyny danych, kryptografia, architektury sieciowe, komunikacja komputer-komputer i zagadki obliczeniowe. Każda z tych koncepcji i technologii była i nadal jest obszarem aktywnych badań. Na przykład istnieje wiele funkcji skrótu, struktur danych, procedur kryptograficznych, protokoły komunikacyjne i puzzle obliczeniowe, które można wykorzystać w blockchainie. W rezultacie możemy tworzyć różne wersje łańcucha bloków, po prostu wykorzystując różne funkcje skrótu, metody kryptograficzne do tworzenia kluczy lub puzzle obliczeniowe używane jako dowód pracy. Różnice te mają jednak niewielki wpływ na łańcuch bloków, ponieważ nie zmieniają jego podstawowego funkcjonowania; Zamiast tego są jedynie odmianami niektórych szczegółów jego implementacji.

Poprawa skalowalności

Główne obszary badań, które koncentrują się na poprawie skalowalności blockchain, to wydajność sieci, pamięć masowa, wykorzystanie danych i algorytm konsensusu. 3 Bardzo obiecujące podejścia w tym obszarze to kanał błyskawicy4 i kanały płatności 5, które pozwalają na akceptowalne handlowo czasy transakcji

Ewolucje koncepcyjne

Ewolucje pojęciowe są prawdziwymi postępami w sposobie działania blockchain, oferowanych przez niego usługach i interakcji użytkowników. Najważniejsze obszary ewolucji koncepcyjnej blockchain to:

•  Prawa dostępu
•  Prywatność
•  Zgoda
•  Transakcje
•  Dane magazynowe
•  Struktura danych
Prawa dostępu

Ograniczenie dostępu do odczytu lub zapisu do struktury danych łańcucha bloków doprowadziło do opracowania różnych wersji łańcucha bloków. Jak już wyjaśniono , połączenie różnych ograniczeń dotyczących prawa do odczytu danych w łańcuchu bloków doprowadziło do prywatnych i publicznych łańcuchów bloków , podczas gdy ograniczenia prawa do zapisywania danych w łańcuchu bloków doprowadziły do pojawienia się łańcuchów bloków bez zezwolenia i bloków. Pojawienie się czterech różnych rodzajów blockchainów może być postrzegane jako postęp koncepcyjny, ponieważ mają wpływ na główne cechy łańcucha bloków, takie jak jego cel, rozproszony charakter i architektura.

Prywatność

Otwartość publicznych łańcuchów bloków była już przedmiotem dyskusji i dalszego rozwoju, ponieważ jest sprzeczna z poziomem prywatności wymaganym w niektórych kontekstach aplikacji. Prywatne łańcuchy bloków ograniczają dostęp do odczytu, w związku z czym nie mogą już być używane przez wszystkich do wyjaśnienia własności na podstawie historii danych transakcji. Alternatywnym podejściem do ochrony prywatności są nakładki prywatności na istniejące łańcuchy bloków7 lub rozproszone platformy komputerowe, które koncentrują się w szczególności na prywatności. Innym podejściem jest zerowy dowód wiedzy, który pozwala udowodnić poprawność oświadczeń (np. Oświadczeń o obecnym właścicielu towaru cyfrowego) bez pełnego dostępu do danych, na których dowód jest tworzony. Jeśli chodzi o blockchain, ta technologia mogłaby na to pozwolić każdemu, aby udowodnić oświadczenia związane z własnością, nie mając dostępu do odczytu wszystkich szczegółów danych transakcji.

Zgoda

Kluczowym elementem blockchain jest podejście do wybierania jednej wersji historii transakcji w sposób ciągły, na co konsekwentnie zgadzają się wszystkie węzły. Dowód pracy, który powoduje koszty obliczeniowe, stanowi podstawę dla kryterium wyboru historii transakcji i rozwiązywania konfliktów między konkurującymi wersjami przeszłości. Jednak wybór historii transakcji opartej na mocy obliczeniowej, którą zainwestowano w jej utworzenie, spowodował, że wielu informatyków było niezadowolonych, ponieważ ogromna moc obliczeniowa mogłaby zostać podbita i zgromadzona przez jedną organizację, która w rezultacie mogłaby wpłynąć na konsensus według własnego uznania. opracowano i omówiono kryteria, a także różne algorytmy ustalania konsensusu w systemach rozproszonych. Dowód stawki i dowód prędkości stawki są kryteriami konsensusu, które mogą dobrze sprawdzać się w przypadku kryptowalut, ponieważ wiążą siłę głosu z posiadaniem lub obrotem tym dobrem, którym zarządza sam konsensus. Zupełnie różnymi algorytmami znajdowania konsensusu są Paxos i Raft. Opracowano je na długo przed pojawieniem się blockchaina. Jednak wyjaśnienie Raft lub Paxos na zadowalającym poziomie jest samo w sobie wyzwaniem, które wykracza poza zakres tego tekstu. Głównym wyzwaniem związanym z alternatywnymi mechanizmami konsensusu jest to, że są one często koncepcyjnie bardziej złożone, a tym samym trudniejsze do formalnego udowodnienia. Jeśli jest w nich błąd teoretyczny w grze, może on pozwolić na uszkodzenie używanego przez niego łańcucha bloków, aw konsekwencji zniszczyć zaufanie do tego łańcucha.

Transakcje

Transakcje są sposobem na przeniesienie własności z jednego konta na drugie i służą jako sposób na opisanie i weryfikację własności. Okazuje się, że transakcje to tak naprawdę małe, niezależne umowy. Zawierają wszystkie informacje niezbędne do przeniesienia własności. Ta wiedza doprowadziła do opracowania inteligentnych kontraktów, które są realizowane przez blockchain. Podobnie jak w przypadku danych transakcyjnych, inteligentne kontrakty to czytelne dla maszyn opisy woli zaangażowanych stron. Jednak w przeciwieństwie do prostych danych transakcji, inteligentne kontrakty są znacznie bardziej elastyczne w odniesieniu do obiektów, przedmiotów, działań i warunków, które można wykorzystać do opisania pożądanego przeniesienia własności. Z technicznego punktu widzenia inteligentne kontrakty to samodzielne programy komputerowe napisane w języku programowania blockchain. Aby uwzględnić inteligentne kontrakty, technologia blockchain została rozszerzona o możliwość wykonywania kodu programowania. To rozszerzenie przekształciło blockchain z systemu rozproszonego, który koncentruje się głównie na przechowywaniu danych transakcyjnych w rozproszonym systemie maszyn wirtualnych, który wykonuje inteligentne kontrakty. Możliwość uruchamiania kodu programu otworzyła możliwości rozwoju aplikacji w blockchain zamiast utrzymywania prostych danych transakcyjnych. Mówiąc o inteligentnych umowach, musimy zachować ostrożność; chociaż termin początkowo implikował umowę między kontrahentami, obecnie jest używany w odniesieniu do fragmentu kodu, który jest zarządzany i wykonywany w odpowiednim łańcuchu bloków. Istnieją jednak kroki od zawodu prawnika, aby rozwinąć coś bardziej zbliżonego do tego początkowego pomysłu opartego na idei kontraktów ricardiańskich. Ze względu na ich elastyczność inteligentne kontrakty mogą być używane do opisywania szerokiej gamy rzeczywistych umów, takich jak regularne spłacanie czynszu, zaciąganie pożyczki, spłacanie pożyczki, obstawianie i rozliczanie złożonych zakładów oraz wydawanie wypłat ubezpieczenia na wystąpienie szkód lub złożonych zdarzeń. W rezultacie inteligentny kontrakt jest najważniejszym i najbardziej obiecującym rozwojem blockchain w ciągu ostatnich kilku lat.

Dane magazynowe

Początkowy łańcuch bloków, jak omówiono w poprzednich krokach, dotyczy zachowania integralności niezmiennego magazynu danych tylko z dołączaniem, który można wykorzystać między innymi do przechowywania całej historii danych transakcji. Jednak, jak omówiono w kroku 9, własnością można zarządzać zarówno na podstawie danych transakcyjnych, jak i danych magazynowych. Pierwsze podejście wydaje się odpowiednie do zarządzania prostymi danymi, podczas gdy drugie okazało się przydatne w kontekście inteligentnych umów, w których cały system jest często uważany za zbiór stanów, które mogą zawierać dowolne informacje, takie jak salda kont, zakłady, umowy ubezpieczeniowe, reputacja lub dane reprezentujące obiekty w świecie fizycznym.17 W rezultacie stan całego systemu jest przechowywany jako dane inwentarzowe i przekształcany przez wykonanie inteligentnych kontraktów, które są przechowywane osobno w niezmiennym magazynie danych tylko z dopiskiem

Struktura danych

Struktura danych blockchain nie jest prostą linią bloków; w rzeczywistości jest to struktura danych w kształcie drzewa, której gałęzie reprezentują sprzeczne wersje historii danych transakcji. Głównym wyzwaniem algorytmu blockchain jest umożliwienie węzłom systemu rozproszonego wybrania jednej z gałęzi jako łańcucha autorytatywnego. Alternatywne podejście do przechowywania transakcji danych mają wykorzystywać ukierunkowany acykliczny wykres bloków zamiast struktury danych w kształcie drzewa. Można sobie wyobrazić ukierunkowany acykliczny wykres bloków jako drzewiastą strukturę danych blockchain, której gałęzie łączą się później. Wykorzystanie acyklicznego wykresu do przechowywania historii transakcji ma daleko idące konsekwencje dla wydajności, wyjaśnienia własności i osiągnięcia konsensusu wśród rówieśników

Główne osiągnięcia Blockchain

Powszechnie wiadomo, że ludzie przeceniają krótkoterminowe skutki technologii, ignorując jej długoterminowe skutki. Ewolucja Internetu i jego wpływ na nasze społeczeństwo nie tylko potwierdzają tę mądrość, ale także pokazują, że oszacowanie długoterminowych efektów innowacji technicznych jest trudne. Jednak następujące aspekty są obiecującymi kandydatami na długoterminowe osiągnięcia blockchaina:

•  Disintermediation
• Automatyzacja
•  Normalizacja
•  Usprawnienie procesów
•  Zwiększona prędkość przetwarzania
•  Redukcja kosztów
•  Przejdź do zaufania do protokołów i technologii
•  Uczynienie zaufania towarem
•  Zwiększona świadomość technologiczna

Disintermediation

Blockchain nie niszczy roli pośrednika, ale staje się cyfrowym i ściśle przestrzegającym zasad pośrednikiem. Zastąpienie jednego pośrednika innym może nie być wielką sprawą, ale zastąpienie organizacji ludzkiej, która polega na zaufaniu swoich klientów, systemem oprogramowania, który koduje zaufanie, jest ogromnym osiągnięciem. Ponadto, zastępując kaskadę pośredników jednym systemem, który koordynuje bezpośrednie interakcje peerów w bezpieczny sposób jest rzeczywiście ogromnym osiągnięciem. Stąd deintermediacja jest osiągnięciem blockchain, którego wpływ mógłby pozostać.

Automatyzacja

Aby wypełnić swoją rolę cyfrowego pośrednika, blockchain polega na tym automatyzacja. Im częściej używany jest blockchain, tym bardziej zastąpi ręczne zadania ustalonych pośredników automatycznymi interakcjami między równorzędnymi użytkownikami. Dlatego kolejnym osiągnięciem blockchain może być jego potencjał we wspieraniu automatyzacji.

Normalizacja

Automatyczne przetwarzanie transakcji oferowanych przez blockchain opiera się na istnieniu reguł i standardów. Dlatego im częściej stosowany jest blockchain, tym więcej transakcji i interakcji między umawiającymi się stronami zostanie znormalizowanych. Wspieranie standaryzacji interakcji z rówieśnikami może być kolejnym długoterminowym osiągnięciem blockchain.

Usprawnienie procesów

W wyniku standaryzacji i automatyzacji procesy biznesowe staną się bardziej przejrzyste i usprawnione. Wiele organizacji dokonało przeglądu i analizy swoich procesów biznesowych jako efekt uboczny przygotowania się do przejścia na blockchain. Dlatego też przegląd istniejących procesów biznesowych oraz ich przeprojektowanie i usprawnienie może być kolejnym osiągnięciem blockchain, który może się utrzymywać.

Zwiększona prędkość przetwarzania

Dezintermediacja, standaryzacja, usprawnione procesy i automatyzacja prowadzą do znacznego przyspieszenia procesów. Stąd można oczekiwać, że im więcej blockchain zostanie wykorzystany, tym bardziej terminowe transakcje i interakcje między umawiającymi się stronami będą realizowane. Przyspieszenie procesów, które kiedyś wymagały czasochłonnych ręcznie wykonywanych zadań, może być kolejnym długoterminowym wkładem blockchain.

Redukcja kosztów

Ekonomiczną konsekwencją automatyzacji, dezintegracji i standaryzacji jest często redukcja kosztów. Historia pokazała, że redukujące koszty efekty automatyzacji spowodowały i przekształciły wiele gałęzi przemysłu, dzięki czemu wiele towarów stało się dostępnych dla szerszego grona ludzi. Jednak redukujący koszty efekt automatyzacji nie ogranicza się do produkcji samochodów, telewizorów, telefonów komórkowych i odzieży. Redukcja kosztów pośrednictwa może być najbardziej zauważalnym długoterminowym wkładem blockchain z ekonomicznego punktu widzenia.

Przejdź w kierunku zaufania do protokołów i technologii

Blockchain zastępuje zaufanie do ludzi lub organizacji ludzkich zaufaniem do nieomylnej logiki komputerowej weryfikacji i mocy konsensusu. Może to zmienić nasze postrzeganie zaufania i wiarygodności zarówno na poziomie indywidualnym, jak i społecznym. Dlatego przejście do zaufania do protokołów bezpieczeństwa i osiągnięty obliczeniowo konsensus można uznać za jeden z najważniejsze długoterminowe skutki blockchaina z socjologicznego punktu widzenia.

Uczynić zaufanie towarem

Automatyzacja i standaryzacja nie tylko skróciły czas produkcji i koszty w wielu branżach, ale także sprawiły, że wiele dóbr konsumpcyjnych, które w przeszłości były drogie, było dostępnych dla ogromnej liczby osób. Czy pamiętasz na przykład, jak drogo kalkulator kieszonkowy, komputer lub telefon komórkowy był 30 lat temu? W dzisiejszych czasach kalkulatory kieszonkowe są rozdawane jako gadżety marketingowe, a komputery o wielkości większej mocy niż komputery używane w pierwszych programach kosmicznych NASA są dostępne w budżecie na kieszonkowe. Wynika to głównie z automatyzacji i standaryzacji produkcji układów komputerowych i półprzewodników. Możemy spodziewać się, że zaufanie i bezpieczne inicjowanie, realizacja i rozliczanie interakcji biznesowych staną się równie tanie i wszechobecne dostępne jako kalkulatory kieszonkowe ze względu na automatyzację i standaryzację wprowadzoną przez blockchain. Może to być najbardziej widoczny długoterminowy wpływ blockchaina dla tych, którzy muszą inicjować, realizować i rozliczać interakcje biznesowe każdego dnia w ramach codziennej działalności.

Zwiększona świadomość technologii

Blockchain jest techniczną konstrukcją o wysokiej złożoności, która rozwiązuje wysoce techniczny problem osiągnięcia integralności w rozproszonych systemach peer-to-peer za pomocą niezmiennych struktur danych i algorytmu konsensusu. Wydaje się, że ten temat nie jest przeznaczony do przyciągania uwagi świata biznesu. Jednak blockchain otrzymał i nadal otrzymuje wiele uwagi z wielu stron. Rosnące zainteresowanie technologią i rosnąca świadomość roli technologii w naszym życiu mogą być postrzegane jako skutki uboczne blockchain, ale są to mile widziane zmiany, ponieważ sukces wielu branż, a także bogactwo naszego społeczeństwa krytycznie zależą od opanowania wyzwania technologiczne

Możliwe wady

Oprócz pozytywnych efektów i osiągnięć blockchain może również powodować niepożądane skutki uboczne, a nawet negatywne. Najważniejsze z nich to:

•  Brak prywatności
•  Utrata osobistej odpowiedzialności
•  Utrata miejsc pracy
•  Reintermediacja

Brak prywatności

Publiczne łańcuchy bloków nie ukrywają żadnych swoich danych. Zamiast tego każdy może odczytać całą historię transakcji. Ten poziom przejrzystości jest przerażający dla tych, którzy chcą chronić swoją prywatność. Obawy te są zrozumiałe, biorąc pod uwagę poziom, na którym dane osobowe są już gromadzone i wykorzystywane przez duże korporacje lub agencje wywiadowcze. Ta krytyka może jednak sprzyjać rozwojowi i rozpowszechnianiu prywatnych łańcuchów bloków lub wykorzystaniu zaawansowanych protokołów bezpieczeństwa. Dodatkowo może to zainicjować pomysł, że ludzie mogą posiadać swoje dane osobowe i być w stanie sprzedać prawo do dostępu lub korzystania z nich. W rezultacie pośrednicy, tacy jak uznani dostawcy wyszukiwarek i platform mediów społecznościowych, mogą stracić akceptację użytkowników i udział w rynku.

Utrata odpowiedzialności

Utrata osobistej odpowiedzialności jest często uważana za konsekwencję dezintermediacja. Pośrednicy nie tylko łączą różne strony umowy, ale mogą również udzielać gwarancji. Oferują one uzgodnienie w przypadkach, gdy transakcje nie działają zgodnie z przeznaczeniem, a także są zobowiązane do wzięcia odpowiedzialności za swoje działania. Przejście od zaufania do ludzi i organizacji ludzkich do zaufania do protokołów i technologii może prowadzić do utraty osobistej obsługi i osobistej odpowiedzialności w kontekście inicjowania, wykonywania i rozstrzygania interakcji umownych. Ze względu na otwarte pytania dotyczące prawnej akceptacji blockchaina ludzie wyrazili wątpliwości, czy blockchain jako w pełni zautomatyzowany mechanizm transakcji oparty na protokole może wziąć odpowiedzialność za swoje działania w taki sam sposób, jak robią to tradycyjni pośrednicy. Ta krytyka może jednak wspierać inicjatywy prawne mające na celu wyjaśnienie otwartych kwestii dotyczących statusu prawnego blockchain.

Utrata pracy
Automatyzacja i standaryzacja nie tylko ukształtowały proces i koszty produkcji towarów, ale także spowodowały tarcie na rynku pracy. Wielu graczy w branży finansowej, takich jak banki, brokerzy, powiernicy, agencje przekazów pieniężnych i notariusze, jest bezpośrednio związanych ze swoimi rolami jako pośredników. Wiele miejsc pracy w tych instytucjach może być zagrożonych, gdy ogromna część transakcji finansowych jest przetwarzana w sposób zautomatyzowany za pośrednictwem łańcucha bloków.

Reintermediacja

Złożoność i jej otwarty status prawny mogą zniechęcać zarówno osoby fizyczne, jak i organizacje do korzystania z łańcucha bloków, co może powodować efekt przeciwdziałający dezintegracji. Zamiast korzystać z blockchain w celu bezpośredniej interakcji z kontrahentami, ludzie mogą zdecydować się na korzystanie z usług oferowanych przez pośredników, którzy z kolei korzystają z blockchain. Może to doprowadzić do renesansu pośredników, którzy mają zostać zastąpieni przez blockchain. Ten efekt może poważnie spowolnić przyjęcie blockchaina i przeciwdziałać niektórym z jego głównych osiągnięć.

Przyszłość

Przewidywanie przyszłości nie jest łatwym zadaniem, w szczególności przy rozważaniu nowej technologii, która jest przedmiotem aktywnych badań i dalszego rozwoju. Można jednak wskazać pewne przesłanki wskazujące na prawdopodobny scenariusz na przyszłość. W szczególności wydaje się, że publiczne niedozwolone łańcuchy bloków mają ograniczone zastosowanie komercyjne ze względu na ich ograniczoną skalowalność oraz brak lub prywatność. Z drugiej strony wydaje się, że prywatne łańcuchy bloków, które są dozwolone, to te, które przyciągają najwięcej uwagi ze strony biznesu. W rezultacie możemy spodziewać się następujących zmian w przyszłości:

•  Ograniczone projekty entuzjastów
•  Zastosowanie komercyjne na dużą skalę
•  Projekty rządowe
•  Projekty z ograniczonym entuzjazmem

Projekty z ograniczoną liczbą entuzjastów mogą wykorzystywać publiczne niedozwolone łańcuchy bloków i najprawdopodobniej zostaną zainicjowane i wspierane przez entuzjastów blockchain i purystów blockchain, którzy są motywowani całkowitą otwartością i czysto rozproszonym charakterem systemu. Zwolennicy tych projektów mogą uznać swoje zaangażowanie za polityczne oświadczenie lub zobowiązanie do alternatywnych systemów oprogramowania, które zwalniają ich z wszelkiego rodzaju rządowej lub handlowej kontroli i koordynacji. Kryptowaluty jako alternatywne pieniądze, które powinny być niezależne od rządowych regulacji, a także niezależnych systemów reputacji lub systemy do zarządzania tożsamością niezależnie od rządowych dokumentów tożsamości mogą w tym kontekście stanowić istotny przypadek zastosowania.

Wykorzystanie komercyjne na dużą skalę

Oczekuje się, że komercyjne projekty blockchain na dużą skalę będą wykorzystywać prywatne łańcuchy bloków, na które zezwolono. Projekty te będą najprawdopodobniej inicjowane i prowadzone przez konsorcja wiodących firm z określonego sektora lub branży. Uświadomienie sobie korzyści wynikających ze standaryzacji, automatyzacji, usprawnienia procesów i redukcji kosztów będzie głównym powodem wspierania tych projektów. Projekty te mogą również opierać się na pomyśle znalezienia kompromisu, który pozwala uczestnikom na wykorzystanie zalet blockchaina bez konieczności rezygnacji z niego z powodu interintermediacji. Możliwe, że każdy duży sektor, taki jak bankowość, giełdy finansowe, ubezpieczenia, opieka zdrowotna, płatności i handel detaliczny, opracuje i zaoferuje własne sektorowe rozwiązanie blockchain.

Projekty rządowe

Jako projekty rządowe, te przedsięwzięcia blockchain są finansowane z podatków, a zatem wolne od większości ograniczeń handlowych, które wpływają na projekty blockchain w sektorze prywatnym. Projekty te mogą być inicjowane i realizowane w ramach inicjatyw e-administracji, które mają na celu digitalizację ręcznych procesów lub zastąpienie starszej infrastruktury. Opodatkowanie, monitorowanie, tożsamość cyfrowa, zarządzanie danymi lub polityka pieniężna może skorzystać z właściwości blockchain. Jednak otwarte pytania prawne, a także istniejące przepisy dotyczące bezpieczeństwa danych i prywatności mogą znacznie ograniczyć korzyści wynikające z blockchain w sektorze publicznym.

Perspektywy

Ten krok zakończył i zakończył intelektualną podróż w kierunku zrozumienie blockchain. Po podkreśleniu obszarów badań i dalszym rozwoju blockchain, krok ten wspomniał o niektórych jego alternatywach i możliwych długoterminowych osiągnięciach, wadach i przyszłych zastosowaniach. Historia Internetu nauczyła nas nie tylko, jak niestabilna i nieprzewidywalna, ale także jak trudne i satysfakcjonujące jest korzystanie i rozwój nowego technologia może być. Bez względu na to, jaka będzie przyszłość blockchain, możemy zdecydować, że będziemy nie tylko świadkami, ale także aktywnymi uczestnikami ekscytującej i trudnej transformacji technologicznej, która może stać się jedną z największych rzeczy od czasu wynalezienia Internetu.

PODSUMOWANIE
•  Blockchain był i będzie przedmiotem dalszych ulepszeń i udoskonaleń, takich jak zmiany w jego implementacji, poprawa wydajności, poprawa skalowalności i postępy koncepcyjne.
•  Inteligentne kontrakty, dowody braku wiedzy i alternatywne sposoby osiągnięcia konsensusu są głównymi obszarami rozwoju koncepcyjnego blockchaina.
•  Oprócz zalet technicznych, blockchain może zostać wyróżniony za następujące długoterminowe osiągnięcia:

-Dyintermediacja
-Automatyzacja
-Normalizacja
-Procesy kreślenia
-Zwiększona prędkość przetwarzania
-Redukcja kosztów
-Skieruj się na zaufanie do protokołów i technologii
- Ufanie towarowi
-Zwiększona świadomość technologiczna

•  Możliwe wady blockchain to:

-Brak prywatności
-Utrata osobistej odpowiedzialności
-Utrata miejsc pracy
-Reintermediacja

•  Możliwe zastosowania blockchaina, które będą widoczne w przyszłości, to:

-Ograniczone projekty entuzjastów
-Duże projekty komercyjne
-Projekty rządowe